GRZECZNOŚĆ W AMERYCE 2013

wtorek 30 lipca, 2013

Zgodnie z czwartym rocznym badaniem na temat grzeczności w Ameryce (Civility in America: A Nationwide Survey) przeprowadzonym przez firmę by Weber Shandwick oraz firmę public affairs Powell Tate we współpracy z KRC Research z grzecznością w Ameryce jest coraz gorzej, a zachowania nieuprzejme staja się naszą „nową normalnością”.

Z tegorocznego badania wynika, że zdaniem 70% Amerykanów nieuprzejmość osiągnęła proporcje kryzysowe. W sytuacji, kiedy Amerykanie doświadczają zachowań nieuprzejmych średnio dwa razy dziennie (statystycznie 2,4 razy dziennie), a 43% spodziewa się doświadczyć podobnych zachowań w ciągu najbliższych 24 godzin, radzenie sobie z nieuprzejmością dla wielu stało się sposobem na życie. Dodatkowo 81% Amerykanów jest zdania, że brak grzeczności prowadzi do wzrostu przemocy.

Odpowiedzialnością za ten problem obarczani są politycy, amerykańska młodzież, media oraz Internet. Należy szczególnie zaznaczyć, że po raz pierwszy od 2010 roku, kiedy zaczęto te badania, Internet oraz media społeczne znalazły się na szczycie listy czynników sprawczych nieuprzejmości. Z tych, którzy spodziewają się pogorszenia tej sytuacji, 34% obwinia Twitter, co stanowi znaczący wzrost od roku 2012.

Pełny tekst wyników badań można przeczytać tutaj.

Civility in America