WEBER SHANDWICK WCHODZI NA RYNEK W TURCJI ORAZ KUWEJCIE

poniedziałek 22 lipca, 2013

Firma Weber Shandwick rozpoczęła nowe działania w Stambule w Turcji i zaangażowała Sedę Yalçin do prowadzenia działalności na tym ważnym rosnącym rynku. Seda Yalçin, która przechodzi z firmy Grayling, będzie dyrektorem zarządzającym ds. operacji oraz członkinią zespołu prowadzącego na obszarze EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Seda Yalçin dysponuje 10-letnim doświadczeniem w obszarze public relations oraz public affairs, obejmującym Turcję i (na poziomie UE) Brukselę. Pracowała z firmą FusionTel w Turcji, przeniosła się następnie do Brukseli, gdzie pełniła obowiązki w Komisji Europejskiej, a następnie pracowała z firmą Interel (firm konsultacyjna i public affairs).

W roku 2010 powróciła do Turcji w celu podjęcia stanowiska wyższego szczebla w firmie Grayling; początkowo prowadziła kwestie public affairs, a następnie zajęła się szerzej pojętą rolą prowadzenia agencji. Reprezentowała klientów w marketingu konsumenckim, komunikacji korporacyjnej oraz w obszarze public affairs.

„Jestem podekscytowana dołączeniem do zespołu Weber Shandwick. Turcja stanowi duży potencjał biznesowy dla Weber Shandwick przy swej rozwijającej się gospodarce i ogromnych niewykorzystanych dotąd możliwościach w sektorze public relations oraz public affairs. Wkrótce firma Weber Shandwick stanie się wiodącym konsultantem na rynku tureckim” – powiedziała Seda Yalçin.

Firma Weber Shandwick wchodzi na rynek w Kuwejcie

Firma Weber Shandwick rozpoczęła również działalność w Kuwejcie, zwiększając tym samym liczbę najważniejszych biur na Bliskim Wschodzie do pięciu (włączając w to Dubaj, Abu Dhabi, Katar oraz Egipt). Funkcję dyrektora naczelnego biura będzie pełnić Rosie Muhanna, mająca ponaddziesięcioletnie doświadczenie w branży przekazu marketingowego wynikające z jej wcześniejszego zaangażowania W USA w zakresie usług kreatywnych, a następnie na Bliskim Wschodzie. Głęboko wierząca w działalność na rzecz lokalnych społeczności, Rosie pracuje społecznie dla Human Rights Watch oraz dla wielu lokalnych centrów specjalnych potrzeb.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością rozszerzenia naszej sieci EMEA na rosnące rynki” – powiedział Colin Byrne, Dyrektor Zarządzający Weber Shandwick EMEA.